250 tl ve üzeri alışverişlerinize Ücretsiz kargo fırsatı !

Vücudumuzda Tuz Olmasaydı Ne Olurdu?

Genel olarak yemeklere tuz atmaktan kaçınıyor ve bunu da sağlığınız için yaptığınızı düşünüyorsanız yanıldığınızı bilmelisiniz. Çünkü insan bedeni sağlıklı bir gelişim göstermek için tuza ihtiyaç duyar ve doğal tuz kullanıldığında vücudunuzun tuz ihtiyacını tamamen karşılayabilirsiniz. Özellikle sıvı tuz hem kullanım kolaylığı hem de doğal yapısını koruması açısından çok önemlidir.

Vücutta Tuzun Olmaması Ne Anlama Geliyor?

Vücutta tuzun olmaması her şeyden önce sinir sisteminin çalışmamasına neden olacağı için bilişsel ve fiziksel aktiviteleri yapmak olanaksız hale gelirdi. Bunun yanında vücudun ayakta durması, kas ve beyin koordinasyonu gibi kısımlarda da sorun meydana gelirdi. Aslında tuz tek başına bunlara sebep olmaz. Vücudun belirtilen işlemleri yapabilmesi için su alması gerekir ve yeterli suya ulaşılması için de tuza ihtiyaç duyulur. Alınan su vücutta tuz sayesinde tutulur ve bu sayede de tuzsuz bir yaşam susuz bir yaşam olacağı için pek mümkün olmazdı.

Sıvı tuz sayesinde tamamen doğal bir tüketim sağlayacağınız için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tuz miktarını kolaylıkla alabilirsiniz.

E- Bülten

Yeni ürünlerimizden ve paylaşımlarımızdan anında haberdar olun.

Abone olduğunuzda gizlilik politikamızı kabul etmiş olursunuz

Etiketler
Bu yazıyı paylaş:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Bir cevap yazın