1000 tl ve üzeri alışverişlerinize Ücretsiz kargo fırsatı !

Sıvı Tuzu Neden Kullanmalısınız?

Sıvı tuz kullanmak alışkanlıklarınızı değiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda gerçek tuz kullanmanıza da olanak tanıyor. Sürekli olarak normal tuz kullanımına alıştıysanız sıvı tuz kullanmak size garip gelebilir. Ancak sağlığa olan yararları ile birlikte gerçek tuz lezzetini deneyimleyebilirsiniz.

Sıvı Tuz Nedir?

Sıvı tuz tanımı itibariyle basitçe tuzun doğal hali olarak açıklanabilir. Sürekli kullanılan katı tuz aslında rafine edilirken içindekiler açısından büyük kayba uğrar. Hatta şöyle bir örneklendirme yapılacak olursa; tuzun içinde 84 bileşen bulunuyorsa katı hale getirilme işlemi esnasında 82’si ölür. Bu da tükettiğiniz tuzu tuz olmaktan çıkarıyor ve sadece tat olarak kullanıyorsunuz.

Sıvı tuz ise işlenmiş olan katı tuzun kayıplarını muhafaza eder ve hem lezzetli hem de sağlıklı bir tüketim sunar. Üretim aşamasından size sunuluncaya kadar sıvı tuz sayesinde tamamen doğal bir kullanım elde edersiniz. Sodyum klorür çözeltisi olan sıvı tuz, bileşenleri sayesinde tüm yemeklerinizde kullanıma uygundur. Aynı zamanda tekstil sektörü gibi farklı sektörlerde de kullanılabiliyor. Vücudun ihtiyaç duyduğu tuz gereksinimini çok küçük oranlarda yeterli seviyede almayı sağlayan sıvı tuz sağlık ve doğallık sunuyor.

E- Bülten

Yeni ürünlerimizden ve paylaşımlarımızdan anında haberdar olun.

Abone olduğunuzda gizlilik politikamızı kabul etmiş olursunuz

Bu yazıyı paylaş:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Bir yanıt yazın