250 tl ve üzeri alışverişlerinize Ücretsiz kargo fırsatı !

Sıvı Tuz Nedir? Ne İşe Yarar?

Sıvı tuz; katı tuzun sıvı çözeltisinden yapılan bir üründür. Bu çözeltide bulunan +2 yüklü metal iyonları ayrıştırılır. Böylece fiziksel ve kimyasal özellikleri standardize edilerek sıvı tuz ortaya çıkarılır.

Bu tuz, fiziksel kirlilikten ve kimyevi işlemlerden tamamen uzaktır. Doğal bir yapıya sahip olan bu iyonik çözelti, bilhassa endüstriyel alanda geniş kullanım imkânı bulur.

Sıvı Tuz Özellikleri

  • Açık renkli ve berraktır.
  • Organik sodyum klorür çözeltisidir.
  • Tortu ve kalıntı barındırmaz.
  • Magnezyum, kalsiyum ve benzeri iyonlardan arındırıldığı için tekstil endüstrisindeki boyama işlerinde rahatlıkla kullanılabilir.
  • Sıvı tuzun özellikleri arasında ‘Alman sertliği’ kavramından da bahsedebiliriz. %10’luk bir çözeltide sıvı tuz sertliği 0-2 civarındadır.
  • 1,17 ve 21 Baume yoğunluğu bulunan olan sıvı tuz, 6.0-7.0 arası pH değerine sahiptir.

Sıvı Tuz Ne İşe Yarar?

Sıvı tuzun kullanım alanları sofralarımızdan tekstil ürünlerine kadar pek çok alanı kapsar. Bu ürün özellikle viskon kumaş, iplik ve pamuk boyama işlemlerinde tercih edilir.

Öte yandan reçine rejenerasyonu amacıyla su yumuşatma sistemlerinde de kendine yer bulur.

Üstün kalitesiyle sıvı tuz ihtiyaçlarına yanıt veren Dr.Salt, zengin çeşitliliğiyle her beklentiye hitap eder. Geniş ürün yelpazesinde sıvı tuz ve doğal kaynak tuzu gibi ürünleri barındıran Dr.Salt, sağlığını önemseyenlerin doğru adresidir.

E- Bülten

Yeni ürünlerimizden ve paylaşımlarımızdan anında haberdar olun.

Abone olduğunuzda gizlilik politikamızı kabul etmiş olursunuz

Etiketler
Bu yazıyı paylaş:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Bir cevap yazın