1000 tl ve üzeri alışverişlerinize Ücretsiz kargo fırsatı !

Sıvı Tuz Güvenle Tüketilir mi?

Sıvı tuz tüketimi ile birlikte sağlıklı tuz tüketimi sağlayabilirsiniz. Genel olarak tuz tüketmenin sağlık açısından çeşitli zararlar taşıdığı görüşü hakimdir. Ancak bu görüş ancak doğal yapıda olmayan tuzlar için geçerlidir. Sıvı tuz gibi doğal olan tuzlar sağlıklı tüketim sunar.

Sıvı Tuz Yararları Neler?

Sıvı tuz yararları açısından öncelikle suyun vücutta tutulmasını ve kullanılmasını sağlayarak öne çıkar. Bu bakımdan vücutta, özellikle adale kısımlarında kasların çalışması için gerekli olan suyun işlevi açısından vücutta tuz bulunması gerekmektedir.

Aynı zamanda doğal tuz içeriğindeki mineral ve diğer bileşenler ile vücuttaki zararlı bakterilerin giderilmesinde etkili olabilir. İnsülin düşürmeye de yardımcı olabildiği için özellikle diyabet hastaları tarafından tüketilmesi tavsiye edilir.

Tuzun özellikle böbrekler üzerinde zararlı olduğu görüşü yaygın olsa da doğal yapıda olan sıvı tuz tüketimi ile böbreklerde herhangi bir hasar oluşmayacaktır. İşlenmiş, rafine yapıdaki tuz bileşenlerini kaybettiği için böbrekler açısından sorun yaratabilir. Fakat doğal yapıda olan tuz, böbrekler açısından zararlı olmadığı gibi vücut açısından önemli yararlar sunar.

E- Bülten

Yeni ürünlerimizden ve paylaşımlarımızdan anında haberdar olun.

Abone olduğunuzda gizlilik politikamızı kabul etmiş olursunuz

Bu yazıyı paylaş:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Bir yanıt yazın